بازیابی اطلاعات رم و فلش

ریکاوری اطلاعات فلش مموری با بالاترین درصد موفقیت در چند دقیقه

مرکز تخصصی تعمیر و ریکاوری اطلاعات فلش مموری

خانه هارد ایران ، تخصصی ترین مرکز تعمیر و بازیابی اطلاعات فلش مموری در تهران است. این مرکز با بیش از 10 سال سابقه فعالیت، به عنوان یکی از بهترین مراکز تعمیر فلش مموری در ایران شناخته می شود. خانه هارد ایران ، خدمات تعمیر و بازیابی اطلاعات فلش مموری را با استفاده از تجهیزات و فناوری های روز دنیا ارائه می دهد. این مرکز، قادر به تعمیر و ریکاوری انواع فلش مموری های آسیب دیده ، از جمله فلش مموری سوخته، فرمت شده، ویروسی شده، و دارای بدسکتور است. همچنین ، خانه هارد ایران قادر به بازیابی اطلاعات فلش مموری هایی است که به دلیل ضربه ، آبخوردگی ، یا سایر عوامل آسیب دیده اند.

بازیابی اطلاعات فلش در موارد : حذف اطلاعات فلش ، فرمت فلش و حتی فلش سوخته

در این مقاله می خوانید

خدمات خانه هارد ایران در زمینه تعمیر و بازیابی اطلاعات فلش مموری

 • تعمیر و ریکاوری فلش مموری سوخته
 • ریکاوری اطلاعات فلش مموری فرمت شده
 • ریکاوری فلش مموری ویروسی شده
 • تعمیر و ریکاوری فلش مموری دارای بدسکتور
 • بازیابی اطلاعات فلش مموری آسیب دیده به دلیل ضربه
 • بازیابی اطلاعات فلش مموری خیس شده
 • بازیابی اطلاعات فلش مموری شکسته

اگر فلش مموری شما به هر دلیلی آسیب دیده است و موفق به ریکاوری اطلاعات فلش خود نشده اید ، خانه هارد ایران بهترین گزینه برای تعمیر و بازیابی اطلاعات شماست .

چگونه فلش را ریکاوری کنیم؟

فلش مموری‌ها یکی از پرکاربردترین ابزارهای ذخیره‌سازی اطلاعات هستند. این ابزارها به دلیل اندازه کوچک و قابلیت حمل آسان، برای انتقال فایل‌های مختلف ، مانند عکس‌ها ، فیلم‌ها ، اسناد و موسیقی ، بسیار مناسب هستند.

با این حال ، فلش مموری‌ها نیز مانند سایر دستگاه‌های ذخیره‌سازی اطلاعات ، در معرض آسیب‌های مختلفی قرار دارند.

یکی از شایع‌ترین مشکلات فلش مموری‌ها ، حذف یا فرمت شدن اطلاعات است.

در این حالت ، ممکن است اطلاعات مهمی مانند عکس‌های خانوادگی ، اسناد کاری یا فایل‌های پروژه‌های مهم ، از بین برود اما جای نگرانی وجود ندارد با ما همراه باشید تا در ادامه به چگونگی ریکاوری فلش خواهیم پرداخت .

نکات مهم برای ریکاوری اطلاعات فلش مموری :

یکی از دلایل عدم موفقیت در ریکاوری اطلاعات فلش مموری انتخاب روش ریکاوری نامناسب است.
در واقع ، انتخاب روش ریکاوری مناسب ، بسته به نوع آسیب وارد شده به فلش مموری متفاوت است.

در ادامه ، به برخی از دلایل عدم موفقیت در ریکاوری اطلاعات فلش مموری اشاره می‌کنیم :

 • انتخاب روش ریکاوری نامناسب
 • گذشت زمان طولانی از حذف یا فرمت شدن اطلاعات
 • آسیب شدید وارد شده به فلش مموری
 • استفاده از نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات نا معتبر

برای افزایش احتمال موفقیت در ریکاوری اطلاعات فلش مموری، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • هرچه سریع‌تر پس از حذف یا فرمت شدن اطلاعات، اقدام به بازیابی اطلاعات کنید.

هرچه زمان بیشتری بگذرد ، احتمال بازیابی اطلاعات فلش کاهش می‌یابد.

 • از فرمت کردن مجدد یا نوشتن اطلاعات جدید روی فلش مموری خودداری کنید

این کار می‌تواند احتمال بازیابی اطلاعات فلش مموری را کاهش دهد.

 • از نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات معتبر استفاده کنید. 

نرم‌افزارهای نا معتبر ممکن است به اطلاعات و فلش مموری شما آسیب برسانند.

از کجا بفهمیم فلش مموری سوخته است؟

از کجا بفهمیم فلش سوخته ؟

سوختن فلش مموری می‌تواند علائم مختلفی داشته باشد. برخی از شایع‌ترین علائم فلش مموری سوخته عبارتند از :

 • فلش مموری شناسایی نمی‌شود
 • هنگام اتصال فلش مموری به دستگاه ، پیام خطای «Unknown device» یا «Device not available» نمایش داده می‌شود
 • فلش مموری به صورت رندوم و نامنظم شناسایی میشود
 • اطلاعات موجود در فلش مموری قابل دسترسی نیستند .
 • صفر نشان دادن ظرفیت فلش مموری
 • کند شدن فلش مموری

اولین سوالی که پس از به وجود آمدن مشکلات ذکرشده پیش می آید این است که :

آیا فلش سوخته قابل تعمیر و ریکاوری است؟

طی سالیان سال و کسب تجربه در زمینه تعمیر و بازیابی اطلاعات فلش سوخته در خانه هارد ایران به ما ثابت شده که بیش از ۹۰ درصد از مواردی که به ما مراجعه نموده اند موفق به تعمیر و ریکاوری کامل اطلاعات خود شده اند . 

قدم اول در ریکاوری فلش سوخته :

ابتدا تعیین کنید که آیا اطلاعات موجود در فلش مموری برای شما مهم‌تر است یا تعمیر و استفاده مجدد از فلش مموری.

چنانچه استفاده مجدد از فلش و سلامت آن حائز اهمیت باشد مسیر ساده ایی در پیش خواهید داشت اما ما سعی داریم تا در ابتدا ریکاوری اطلاعات فلش را با موفقیت انجام دهیم و سپس بعد از دسترسی به اطلاعات موجود در فلش به تعمیر فلش مموری بپردازیم .

تعمیر فلش سوخته

زمانی که فلش مموری سوخته به هر دلیلی آسیب می بیند ، ممکن است اطلاعات موجود در داخل فلش سوخته هم از بین برود . اولین سوالی که به ذهن هر کاربری پس از وقوع این اتفاق خطور می کند این است که :

چگونه اطلاعات فلش سوخته را بازیابی کنیم؟

چنانچه اطلاعات مهمی در فلش مموری سوخته خود دارید ، توصیه می شود جهت ریکاوری فلش خود به اشخاص مجرب یا مرکز بازیابی اطلاعات فلش مراجعه کنید. خانه هارد ایران یکی از بهترین مراکز ریکاوری فلش در تهران می باشد. این مرکز با بهره گیری از تکنسین های مجرب و تجهیزات پیشرفته و به کار گیری از متدهای روز دنیا آماده خدمت گذاری به شما می باشد.

تعمیر فلش سوخته در خانه

۱- برای تعمیر فلش مموری سوخته در خانه ابتدا باید پورت های USB را بررسی کنید. هنگامی که از سلامت پورت ها اطمینان حاصل کردید اما باز هم فلش روی سیستم شناسایی نشد ، مطمئنا ایراد از خود فلش می باشد و باید برای تعمیر آن اقدام کنید .

۲- مورد بعدی برای تعمیر فلش سوخته ، تغییر شناسه فلش می باشد . این روش زمانی
کاربرد دارد که فلش توسط سیستم شناسایی می شود اما دسترسی به اطلاعات فلش ممکن نیست.

۳- در بخش بعدی از مرحله تعمیر فلش سوخته ، باید درایور فلش مجدد روی سیستم نصب شود. زیرا یکی از علت های عدم دسترسی به اطلاعات فلش سوخته عدم نصب درایور در سیستم است.

۴- مورد آخر ، پس از طی مراحل مذکور به بررسی وضعیت دسترسی اطلاعات فلش خواهیم پرداخت.برای دسترسی میبایست ابتدا از وضعیت اتصال فلش سوخته به سیستم مطمئن شوید و سپس با استفاده از ابزار Error Checking فلش را اسکن نمایید.

اگر مهارت کافی برای رفع مشکل فلش سوخته خود ندارید ، توصیه می شود حتما فلش خود را به مرکز تعمیرات فلش مموری ببرید. خانه هارد ایران با استفاده از دستگاه های پیشرفته ریکاوری مانند pc3000 ، احتمال دسترسی مجدد به اطلاعات فلش سوخته را تا ۹۰ درصد افزایش می دهد.

تعمیر فلش مموری شکسته

تعمیر فلش مموری شکسته امری پیچیده است و نیاز به دانش و تخصص فنی دارد. اگر در زمینه تعمیرات الکترونیکی تجربه ندارید ، به شدت توصیه می‌شود که به جای تلاش برای تعمیر فلش شکسته ، به یک متخصص یا مرکز تعمیر فلش مراجعه کنید.

تعمیر فلش مموری با CMD

با استفاده از دستور CHKDSK آورده شده است :

 • مجدداً Command Prompt را به عنوان مدیر اجرا کنید. می توانید از جستجوی ویندوز
  ( Windows Key+ S) استفاده کنید.
 • در CMD کنسول chkdsk X: /r را تایپ کنید (X را با حرف درایو USB خود جایگزین کنید) و Enter کنید.
 • منتظر بمانید تا CHKDSK اسکن و تعمیر درایو USB فلش را تمام کند. زمان صرف شده بسته به حجم درایو USB فلش شما متفاوت باشد ، پس تا اتمام فرایند تعمیر فلش مموری صبوری کنید .

تعمیر فلش با استفاده از دستور DISKPART

Diskpart یک ابزار خط فرمان در ویندوز است که برای مدیریت و ایجاد تغییرات در درایوهای فیزیکی و همچنین مجازی در رایانه شما استفاده می شود.

فرمت کردن یک فلش USB RAW یا خراب به فرمت شناخته شده با استفاده از diskpart یکی از راه هایی است که می توانید فلش مموری را با استفاده از CMD تعمیر کنید.

در حالی که پارتیشن بندی فلش USB اطلاعات شما را حذف می‌کند، همچنان می‌توانید با استفاده از نرم‌افزار بازیابی اطلاعات مانند Disk Drill آن‌ها را بازیابی کنید. این فقط در صورتی کار می کند که درایو را سریع (Quick Format )فرمت کنید. بنابراین، دستورات را در آموزش diskpart ما به دقت بخوانید و به یاد داشته باشید که تمام پارامترهای مشخص شده در هر دستور را اضافه کنید.

آموزش نحوه اجرای Quick Format در فلش USB با استفاده از diskpart :

  • CMD را در جستجوی ویندوز ( Windows Key+ ) جستجو کنید S. Command Prompt را به عنوان مدیر اجرا کنید.
  • diskpart را در کنسول تایپ کنید و Enter را فشار دهید.
 • لیست disk را تایپ کرده و Enter را فشار دهید تا دستگاه های ذخیره سازی متصل به رایانه شخصی فهرست شوند.
 • اکنون Select disk x را تایپ کنید (عدد دیسک درایو USB را جایگزین x کنید) و Enter را فشار دهید. مورد ما، دیسک شماره 1 بود.
 • لیست volume را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.
 • Select volume x را تایپ کنید (دوباره ، x را با شماره ولوم جایگزین کنید) و Enter را فشار دهید. در مورد ما، شماره حجم 5 بود. که شما می توانید با نگاه کردن به حجم یا حرف درایو را مشخص کنید.
 • در نهایت فرمت fs=ntfs quick را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. Diskpart درایو USB را سریع فرمت می کند. همچنین می توانید ntfs را با هر سیستم فایل دیگری که انتخاب می کنید ، مانند FAT32 یا exFAT جایگزین کنید .

نرم افزار تعمیر فلش مموری سوخته برای اندروید

اغلب مردم بر این باورند که فلش مموری سوخته را میتوان با گوشی تعمیر کرد اما این تصور کاملا اشتباه است و تعمیر فلش سوخته با گوشی امکان پذیر نمی باشد و هیچ برنامه ای تحت عنوان تعمیر فلش مموری سوخته برای اندروید وجود ندارد. فلش مموری ها هنگامی که توسط سیستم شناسایی نمی شوند به اصطلاح فلش سوخته نامیده می شود .

دلایلی که باعث عدم شناسایی فلش یا همان سوختن فلش می شود :

 • نوسانات برق
 • آسیب های فیزیکی وارد شده به فلش
 • مشکلات نرم افزاری (فریمور) فلش

این تمامی دلایل عدم شناسایی فلش مموری می باشد. بنابراین با توجه به موارد ذکر شده گوشی تلفن قادر به تعمیر فلش سوخته نمی باشد.

در صورتی که فلش مموری شما سوخته است ، باید برای تعمیر آن به یک متخصص یا مرکز تعمیر فلش مموری مراجعه نمایید.

دانلود نرم افزار تعمیر فلش سوخته

JetFlash Online Recovery

گاهی اوقات ممکن است فلش مموری شما به طور ناگهانی از کار بیفتد ، امکان کپی کردن فایل ها در آن وجود نداشته باشد و یا با مشکلات دیگری مواجه شوید. در چنین شرایطی، به جای خرید یک فلش جدید ، می توانید از نرم افزار JetFlash Online Recovery برای تعمیر فلش سوخته خود استفاده کنید. همچنین این نرم افزار قادر به ریکاوری و بازیابی اطلاعات فلش سوخته تا ۹۰ درصد موفقیت است. JetFlash Online Recovery برای تعمیر فلش سوخته طراحی شده است و همانطور که گفته شد ، این نرم افزار تا ۹۰ درصد میزان موفقیت ریکاوری و بازیابی اطلاعات فلش سوخته را دارد. عملیات ریکاوری فلش سوخته توسط این نرم افزار به صورت آنلاین و با اتصال به اینترنت انجام می شود. کار با این نرم افزار بسیار راحت است کافیست که فلش سوخته را به پورت USB کامپیوتر وصل کنید و سپس به اینترنت وصل شوید و پس از اتصال نرم افزار را باز کنید و هنگام با اجرای نرم افزار خواهید دید که عملیات بازیابی اطلاعات فلش در حال انجام است . این نرم افزار مخصوص فلش های Transcend طراحی شده و در آزمایش های بسیار زیادی از این نرم افزار گرفته شده و توانایی ریکاوری و بازیابی اطلاعات این دسته از فلش ها را داراست. این را هم باید اضافه کرد افرادی که فلش های به غیر از فلش Transcend را دارند هم می توانند شانس خود را برای استفاده از این نرم افزار امتحان کنند و فلش سوخته خود را تعمیر کنند.

هشدار :
تعمیر فلش سوخته امری کاملا تخصصی و پیچیده می باشد و نیاز به دانش و علم روز را دارد. درصورتیکه از مهارت کافی برای تعمیر فلش سوخته برخوردار نیستید ، اکیدا توصیه می شود برای تعمیر فلش سوخته خود به یک مرکز تعمیر فلش مراجعه کنید.

قویترین نرم افزار ریکاوری فلش 2024

Potatoshare USB Data Recovery

قوی ترین نرم افزار ریکاوری فلش ۲۰۲۴

Potatoshare USB Data Recovery قوی ترین نرم افزار ریکاوری فلش است که با استفاده از الگوریتم های پیشرفته ، می تواند اطلاعات و فایل های پاک شده از روی فلش فرمت شده را نیز ریکاوری کند.

Potatoshare USB Data Recovery از ویژگی‌های زیر برخوردار است :

 • پشتیبانی از انواع مختلف حافظه‌های قابل حمل ، از جمله فلش مموری‌ها ، کارت‌های SD ، هارد دیسک‌های اکسترنال و غیره
 • امکان بازیابی اطلاعات فایل‌های پاک شده ، حتی از روی فلش مموری‌های فرمت شده
 • استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته برای اسکن و بازیابی اطلاعات
 • رابط کاربری ساده و کاربرپسند

برای استفاده نرم افزار ساده ریکاوری فلش  Potatoshare USB Data Recovery ، مراحل زیر را دنبال کنید :

 • نرم‌افزار را دانلود و نصب کنید.
 • فلش مموری را به سیستم خود متصل کنید.
 • نرم‌افزار را اجرا کنید و درایو فلش مموری را انتخاب کنید.
 • فرآیند اسکن را شروع کنید.
 • پس از اتمام اسکن ، فایل‌های بازیابی شده را مشاهده کنید و آن‌ها را انتخاب کنید.
 • فایل‌های انتخاب شده را در حافظه ای به غیر از فلش مموری ذخیره کنید.

برنامه ریکاوری فلش با گوشی اندروید

Disk Digger

DiskDigger برنامه ریکاوری فلش با گوشی اندروید ، نرم افزار قدرتمند برای ریکاوری اطلاعات حذف شده فلش از دستگاه های اندرویدی است. این برنامه می تواند انواع مختلف فایل ها از جمله عکس ها، فیلم ها، موسیقی، اسناد و … را بازیابی کند. DiskDigger در دو نسخه رایگان و پولی ارائه می شود. نسخه رایگان فقط می تواند بخشی از اطلاعات فلش را ریکاوری کند ، در حالی که نسخه پولی این برنامه می تواند تمام اطلاعات فلش را ریکاوری کند.

برنامه ریکاوری فلش مخصوص گوشی اندروید Easeus Mobisaver

برنامه ریکاوری فلش با گوشی اندروید

EaseUS MobiSaver برنامه ریکاوری فلش برای گوشی‌ اندروید است که به شما امکان می‌دهد عکس‌ها، ویدیوها ، آهنگ ها ، اسناد و سایر اطلاعات از دست رفته فلش تان را ریکاوری کنید. این نرم افزار دو نسخه ی رایگان و پولی دارد که نسخه رایگان آن می تواند بخشی از اطلاعات فلش را ریکاوری کند. اما با خرید نسخه پولی این برنامه می توانید به تمامی اطلاعات فلش دسترسی پیدا کنید.

برنامه ریکاوری فلش با گوشی آیفون iMyFone D-Back

برنامه ریکاوری فلش با گوشی آیفون iMyFone D-Back

iMyFone D-Back برنامه ریکاوری فلش با گوشی آیفون ، یک ابزار قدرتمند و قابل اعتماد برای بازیابی اطلاعات از دست رفته فلش مخصوص دستگاه‌ های iOS است. این برنامه طیف گسترده‌ای از انواع اطلاعات را پشتیبانی می‌کند و از نرخ موفقیت بالایی برخوردار است. اگر اطلاعات مهمی را در فلش تان از دست داده‌اید ، iMyFone D-Back یک راه حل عالی برای ریکاوری اطلاعات فلش فرمت شده است.

 برنامه ریکاوری فلش با گوشی شیائومی dr.fone

برنامه ریکاوری فلش با گوشی شیائومی dr.fone

Dr.Fone برنامه ریکاوری فلش در گوشی شیائومی ، یک ابزار مفید برای بازیابی اطلاعات از دست رفته فلش مموری می باشد. استفاده از این نرم‌افزار آسان می باشد و تا ۹۰ درصد میزان موفقیت در ریکاوری اطلاعات فلش دارد. با این حال، نسخه ویژه این نرم‌افزار پولی است و برای بازیابی اطلاعات رم و فلش ، باید گوشی خود را روت کنید. این نرم‌افزار می‌تواند تمامی اطلاعات و فایل‌های پاک شده ، از جمله عکس‌ها ، فیلم‌ها ، اسناد ، موسیقی و غیره را از روی فلش مموری‌ها ریکاوری کند.

در صورتی که اطلاعات مهمی از فلش مموری خود حذف یا فرمت کرده‌اید ، توصیه می‌کنیم قبل از هر اقدامی ، با مرکز ریکاوری اطلاعات خانه هارد تماس بگیرید. متخصصان ما با استفاده از تجهیزات و فناوری‌های پیشرفته می‌توانند اطلاعات شما را با بالاترین درصد موفقیت بازیابی کنند.

میزان موفقیت ریکاوری اطلاعات در خانه هارد ایران

ریکاوری اطلاعات 60 دقیقه ای فلش مموری در خانه هارد

۱. تحویل فلش مموری به کارشناسان خانه هارد ایران

۲. تست و بررسی اولیه فلش مموری

۳. انتخاب روش مناسب برای ریکاوری اطلاعات

۴. ریکاوری اطلاعات

۵. تحویل اطلاعات بازیابی شده به مشتری

سوالات متداول

۱. آیا امکان ریکاوری اطلاعات از فلش مموری فرمت شده وجود دارد؟

بله، در برخی موارد، امکان ریکاوری اطلاعات از فلش مموری فرمت شده وجود دارد. این امکان به عوامل مختلفی، از جمله نوع فرمت فلش مموری، مدت زمان سپری شده از فرمت کردن و نوع اطلاعات حذف شده، بستگی دارد.

اگر فلش مموری شما به صورت فرمت سریع (Quick Format) فرمت شده باشد، احتمال ریکاوری اطلاعات از آن بیشتر است. در این حالت، تنها جدول تخصیص فایل (File Allocation Table) فلش مموری پاک می‌شود و داده‌های اصلی همچنان در فلش مموری باقی می‌مانند.

اگر فلش مموری شما به صورت فرمت کامل (Full Format) فرمت شده باشد، احتمال ریکاوری اطلاعات از آن کمتر است. در این حالت، علاوه بر جدول تخصیص فایل، داده‌های اصلی نیز از فلش مموری پاک می‌شوند.

در صورتی که اطلاعات مهمی از فلش مموری خود حذف یا فرمت کرده‌اید، توصیه می‌کنیم هرچه سریع‌تر اقدام به ریکاوری اطلاعات کنید. هرچه زمان بیشتری بگذرد، احتمال ریکاوری اطلاعات کاهش می‌یابد.

۲. بهترین روش برای ریکاوری اطلاعات از فلش مموری چیست؟

بهترین روش برای ریکاوری اطلاعات از فلش مموری، به نوع آسیب وارد شده به فلش مموری بستگی دارد.

اگر آسیب وارد شده به فلش مموری جزئی باشد و مدت زمان زیادی از حذف یا فرمت شدن اطلاعات نگذشته باشد، می‌توان از روش نرم‌افزاری برای بازیابی اطلاعات استفاده کرد.

در صورتی که آسیب وارد شده به فلش مموری شدید باشد یا مدت زمان زیادی از حذف یا فرمت شدن اطلاعات گذشته باشد، بهتر است از روش سخت‌افزاری برای بازیابی اطلاعات استفاده شود.

۳. هزینه و زمان ریکاوری فلش چقدر است ؟

هزینه و زمان ریکاوری فلش با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود. برخی از این عوامل عبارتند از :

نوع و برند فلش :
فلش های مختلف ، از نظر ساختار و فناوری متفاوت هستند. این تفاوت ها می تواند بر میزان پیچیدگی و زمان ریکاوری تأثیر بگذارد.

نوع آسیب دیدگی :
آسیب دیدگی های فلش می تواند به دلایل مختلفی مانند فرمت شدن، ویروسی شدن، خرابی MBR ، خرابی پارتیشن ، خرابی فیزیکی و غیره رخ دهد ، هر یک از این آسیب دیدگی ها نیاز به روش خاصی برای ریکاوری دارد.

حجم فلش :
فلش های با حجم بالاتر معمولاً زمان بیشتری برای ریکاوری نیاز دارند.

در مواردی که مشکلات سخت افزاری شامل خرابی فلش نشود ، حداکثر هزینه یک میلیون تومان می باشد. البته این هزینه برای فلش های با حجم کمتر و آسیب دیدگی های ساده تر است. برای فلش های با حجم بیشتر و آسیب دیدگی های پیچیده تر ، هزینه ریکاوری ممکن است بیشتر شود.

به عنوان مثال ، ریکاوری فلشی که به دلیل فرمت شدن از دست رفته است، معمولاً هزینه کمتری نسبت به ریکاوری فلشی که به دلیل عدم شناسایی و خرابی فیزیکی آسیب دیده است ، دارد. همچنین ، ریکاوری فلش با حجم 16 گیگابایت معمولاً هزینه کمتری نسبت به ریکاوری فلشی با حجم 1 ترابایت دارد.

در مجموع ، هزینه و زمان ریکاوری فلش را می توان با توجه به عوامل مختلف تعیین کرد. برای اطلاع از هزینه دقیق ریکاوری فلش خود ، می توانید با مشاورین خانه هارد تماس بگیرید.

۴. آیا فلش سوخته قابل ریکاوری است ؟

نکات مهمی که می‌توانند احتمال ریکاوری اطلاعات فلش سوخته را افزایش دهند. به طور خلاصه، این نکات عبارتند از :

1. خودداری از اتصال مکرر فلش به کامپیوتر :
هر باری که فلش را به کامپیوتر متصل می‌کنید ، ممکن است باعث ایجاد فشار بر روی حافظه فلش شود و خرابی‌های بیشتری رخ دهد. بنابراین ، تا حد امکان از اتصال مکرر و ناپیوسته فلش به کامپیوتر خودداری کنید.

2. مشورت با یک متخصص قبل از استفاده از نرم‌افزارهای ریکاوری :
استفاده نادرست از نرم‌افزارهای ریکاوری می‌تواند باعث حذف دائمی اطلاعات شما شود. قبل از استفاده از هر نرم‌افزار ریکاوری ، بهتر است با متخصصین خانه هارد مشورت کنید تا مطمئن شوید که این نرم‌افزارها به درستی استفاده می‌شوند و ریسک از بین رفتن اطلاعات را کاهش می‌دهند.

3. نگهداری فلش در محیط مناسب : حفظ فلش در محیط خشک و خنک می‌تواند از خرابی ناشی از گرما و رطوبت جلوگیری کند. حرارت بالا و رطوبت ممکن است باعث آسیب به قطعات الکترونیکی داخل فلش شود. بنابراین ، توصیه می‌شود فلش را در محیط خشک و خنک نگهداری کنید .