تعمیر بدسکتور هارد
تعمیر بدسکتور هارد
می 12, 2024
تعمیر هارد SSD | M.2 | NVME
تعمیر هارد SSD | M.2 | NVME
می 15, 2024
تعمیر بدسکتور هارد
تعمیر بدسکتور هارد
می 12, 2024
تعمیر هارد SSD | M.2 | NVME
تعمیر هارد SSD | M.2 | NVME
می 15, 2024

تعمیر هارد اکسترنال

قویترین و بهترین مرکز تخصصی تعمیرات هارد اکسترنال

تعمیر هارد اکسترنال

در این مقاله می خوانید

هاردهای اکسترنال به دلیل ماهیت قابل حملشان ، بیشتر از هاردهای اینترنال در معرض آسیب و خرابی قرار دارند. جابجایی مداوم این دستگاه‌ها ، آنها را در معرض ضربه شوک و سایر عوامل مخرب قرار می‌دهد. به همین دلیل ، مشاهده مشکلاتی مانند عدم شناسایی هارد ، ایجاد صداهای عجیب ، از دست رفتن اطلاعات و ایرادات مشابه در آنها ، امری رایج است.

خانه هارد ایران با سابقه‌ای درخشان دو دهه‌ای در زمینه تعمیرات تخصصی هارد و ریکاوری اطلاعات ، به عنوان مرجعی قابل اعتماد در این حوزه شناخته می‌شود. این مرکز با بهره‌گیری از مجرب‌ترین تکنسین‌ها و پیشرفته‌ترین تجهیزات ریکاوری ، خدمات متنوعی را در زمینه تعمیرات هارد اکسترنال در حضور مشتری ارائه می‌دهد.

خدمات خانه هارد ایران در زمینه تعمیر هارد اکسترنال :

تعمیر هارد اکسترنال در حضور مشتری

 • ریکاوری هارد اکسترنال :

اولین و مهم‌ترین گام در تعمیر هارد اکسترنال ، ریکاوری اطلاعات ذخیره‌شده در هارد است. زیرا اطلاعات موجود در هارد اکسترنال آسیب‌دیده ، از اهمیت بالایی برای کاربر برخوردار است. تکنسین های خانه هارد ایران با استفاده از تجهیزات و نرم‌افزارهای تخصصی ریکاوری ، امکان ریکاوری و بازیابی اطلاعات از هاردهای آسیب دیده را فراهم می‌کند.

 • تعمیر هارد اکسترنال :

پس از ریکاوری هارد اکسترنال نوبت میرسه به تعمیر هارد اکسترنال ، در این مرحله با توجه به نوع خرابی ، از روش‌های مختلفی مانند تعویض قطعات آسیب‌دیده هارد مانند : هد هارد اکسترنال ، پلاتر هارد اکسترنال و موتور هارد اکسترنال ، تعمیر برد PCB هارد اکسترنال ، تعمیر سوکت هارد اکسترنال و … برای رفع مشکل استفاده می‌شود.

 • خدمات ویژه :

خانه هارد علاوه بر خدمات تعمیر و ریکاوری هارد اکسترنال ، خدمات دیگری از جمله : رمزگشایی هارد اکسترنال ، پاکسازی و وایپ هارد اکسترنال را نیز ارائه می دهد.

مراحل تعمیر هارد اکسترنال در خانه هارد

 • خانه هارد ایران به عنوان یکی از معتبرترین مراکز تعمیرات تخصصی هارد اکسترنال ، با بهره‌گیری از متخصصان مجرب و باتجربه ، خدمات جامعی را برای تعمیر انواع هاردهای اکسترنال ، از جمله برندهای محبوب و شناخته‌شده‌ای مانند وسترن دیجیتالWD ، سیگیت ، ای‌دیتا ، سیلیکون پاور و … ارائه می‌دهد.

به طور کلی ، تعمیر هارد اکسترنال در خانه هارد به دو روش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری انجام می‌شود :

۱. استفاده از نرم‌افزارهای پیشرفته تعمیر هارد اکسترنال :

تکنسین‌های مجرب خانه هارد با استفاده از پیشرفته‌ترین نرم‌افزارهای تعمیر هارد، قادر به رفع بسیاری از مشکلات هاردهای اکسترنال هستند.
این روش به طور معمول برای بازیابی اطلاعات از دست رفته هارد اکسترنال  رفع بدسکتور هارد اکسترنال ، بازیابی پارتیشن‌ حذف شده هارد اکسترنال و سایر این موارد کاربرد دارد.

۲. تعمیرات تخصصی هارد اکسترنال :

در صورتی که مشکل هارد اکسترنال با استفاده از نرم‌افزار قابل حل نباشد، متخصصان خانه هارد با استفاده از تجهیزات و ابزارهای پیشرفته ، اقدام به تعمیر هارد می‌کنند.

تعمیر هارد اکسترنال در خانه هارد

 • بررسی و عیب‌یابی :

در ابتدای امر، متخصصان مجرب خانه هارد، هارد اکسترنال شما را به طور دقیق بررسی و عیب‌یابی می‌کنند تا علت اصلی مشکل را شناسایی کنند.

 • اعلام مشکل و هزینه :

پس از عیب‌یابی ، مشکل هارد اکسترنال و هزینه تعمیر آن به شما اطلاع داده می‌شود.

 • تعیین زمان انجام تعمیر :

مدت زمان لازم برای تعمیر هارد اکسترنال شما نیز در این مرحله مشخص خواهد شد.

مزایای تعمیر هارد اکسترنال در خانه هارد ایران :

 • بررسی اولیه رایگان می باشد
 • استفاده از تجهیزات و ابزارهای پیشرفته
 • بهره‌مندی از متخصصان مجرب و باتجربه
 • تعمیرات فوری و اورژانسی در کمتر ۶۰ دقیقه

تعمیرات تخصصی هارد اکسترنال

تعمیر و ریکاوری هارد وسترن

تعمیر هارد وسترن دیجیتال WD

Western Digital

تعمیر و ریکاوری هارد سیگیت

تعمیر هارد سیگیت

Seagate


تعمیر هارد ای دیتا

Adata


تعمیر هارد هیتاچی

Hitachi

تعمیر و ریکاوری هارد توشیبا

تعمیر هارد

Toshiba

تعمیر هارد سامسونگ

Samsung

تعمیر هارد سن دیسک

Sandisk


تعمیر هارد سیلیکون پاور

Silicon Power

فرمت نشدن هارد اکسترنال

فرمت کردن هارد اکسترنال برای پاک کردن اطلاعات و آماده‌سازی حافظه جهت استفاده مجدد از هارد امری ضروری است. با این حال گاهی اوقات با مشکلاتی قبیل فرمت نشدن هارد مواجه می‌شویم. در چنین مواقعی باید هارد را بررسی کنید. معمولا خرابی هارد اکسترنال یا فایل های مخرب درون هارد باعث عدم فرمت شدن هارد اکسترنال می باشد. در این حالت توصیه می شود تا از نرم افزار های معتبر برای تعمیر هارد اکسترنال استفاده کنید.
اگر این نرم افزار ها قادر به تعمیر هارد اکسترنال نبودند ، نگران نباشید. خانه هارد ایران خدمات تعمیر انواع برند های هارد از جمله : وسترن دیجیتال (WD)  adata ، seagate ، سیلیکون پاور و سایر برند های موجود را به صورت کاملا تخصصی ارائه می دهد.

کپی نشدن کامل اطلاعات در هارد اکسترنال

یکی از مشکلات رایج در استفاده از هاردهای اکسترنال، کپی نشدن کامل اطلاعات در هارد است. این مشکل می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد، به خصوص زمانی که حجم زیادی از اطلاعات را منتقل می‌کنید.

 • کمبود فضای ذخیره‌سازی :

قبل از کپی اطلاعات ، حتماً فضای ذخیره‌سازی موجود در هارد اکسترنال را بررسی کنید. ممکن است فضای کافی برای کپی تمام اطلاعات وجود نداشته باشد.

 • خرابی هارد اکسترنال :

اگر در صورت کافی بودن فضا اطلاعات در هارد کپی نشود ، مشکل از خود هارد است و این خرابی می‌تواند به دلایل مختلفی مانند ضربه ، شوک الکتریکی ، یا فرسودگی رخ دهد. متخصصین خانه هارد ایران با جراحی هارد می توانند این مشکل اصلی هارد را پیدا کنند و در سریع ترین حالت ممکن این مشکل را رفع کنند.

صداهای غیرعادی هارد اکسترنال

شنیدن هرگونه صدای غیر عادی از هارد اکسترنال حین کار می‌تواند زنگ خطری برای سلامتی اطلاعات شما باشد. این صداها که غالباً شامل تق تق  ، خش‌خش ، تیک‌تیک و کلیک خوردن هستند که نشان‌دهنده نقص فنی در هارد و احتمال خرابی آن هستند.

در چنین مواقعی اقدامات سریع برای جلوگیری از فاجعه از دست رفتن اطلاعات، بسیار حائز اهمیت است.

اقدامات ضروری در هنگام شنیدن صدای غیر عادی از هارد :

 • خاموش کردن فوری هارد :

اولین قدم، خاموش کردن سریع هارد اکسترنال از طریق سیستم عامل یا جدا کردن کابل آن است. هر ثانیه که هارد روشن بماند و کار کند، به معنای افزایش احتمال آسیب به اطلاعات و تشدید خرابی است.

 • خودداری از اقدامات شخصی :

از هرگونه تلاش برای تعمیر یا دستکاری هارد اکسترنال خودداری کنید. این امر می‌تواند منجر به آسیب بیشتر به دستگاه و اطلاعات شما شود.

متخصصین خانه هارد در چنین مواقعی با تعویض هد هارد یا سایر قطعات معیوب مانند پلاتر یا موتور هارد این  مشکل را حل میکنند. همچین میتوانید برای ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد ، رم و فلش سوخته از کارشناسان خانه هارد کمک بگیرید.

 

خاموش شدن ناگهانی هارد اکسترنال

هیچ چیز ناامیدکننده‌تر از این نیست که در حین کار با هارد اکسترنال، ناگهان خاموش شود. این اتفاق می‌تواند باعث از دست رفتن اطلاعات مهم و مختل شدن روند کار شما شود. در این مقاله، به بررسی دلایل خاموش شدن ناگهانی هارد اکسترنال و راه‌حل‌های رفع آن می‌پردازیم.

مهم‌ترین دلایل خاموش شدن ناگهانی هارد اکسترنال عبارتند از :

 • خرابی منبع تغذیه :

هارد اکسترنال برای کار کردن به برق کافی نیاز دارد. اگر منبع تغذیه به درستی کار نکند، هارد ممکن است به طور ناگهانی خاموش شود.

 • خرابی هارد :

مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری در هارد اکسترنال می تواند باعث خاموش شدن ناگهانی آن شود.

در صورت خاموش شدن ناگهانی هارد اکسترنال، اقدامات زیر را انجام دهید:

 • هارد را به یک پورت USB دیگر وصل کنید :

گاهی اوقات، مشکل از پورت USB است که از آن استفاده می کنید. هارد را به پورت USB دیگر کامپیوتر خود وصل کنید و ببینید که آیا مشکل حل می شود یا خیر.

 • از کابل USB دیگری استفاده کنید :

ممکن است کابل USB که استفاده می کنید معیوب یا آسیب دیده باشد. از یک کابل USB دیگر برای اتصال هارد به کامپیوتر خود استفاده کنید.

 • منبع تغذیه را بررسی کنید :

اگر از آداپتور برق برای هارد خود استفاده می کنید، مطمئن شوید که به درستی کار می کند. می توانید از یک آداپتور برق دیگر برای تست استفاده کنید.

خانه هارد ایران با سال ها تجربه در زمینه تعمیر انواع هارد اکسترنال ، از جمله هاردهای سیگیت ، سیلیکون پاور، وسترن دیجیتال و سایر برندها ، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. در این مرکز ، هارد اکسترنال شما توسط متخصصان مجرب و با استفاده از بهترین تجهیزات تعمیر می شود.

کند شدن سرعت هارد اکسترنال

کند شدن سرعت هارد اکسترنال دلایل گوناگونی دارد که شامل خرابی هد هارد ، خرابی پلاتر و خرابی PCB  می‌ باشد. اگر کند شدن هارد اکسترنال ناشی از آسیب دیدگی قطعات داخلی آن باشد ، باید در سریع ترین زمان ممکن هارد را به یک مرکز تعمیر هارد اکسترنال مانند خانه هارد ایران نشان دهید. متخصصان خانه هارد ایران با سال ها تجربه و دانش تخصصی خود قادرند هارد اکسترنال ضربه خورده را با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا تعمیر کنند.

تعمیر هارد اکسترنال

تعمیر هارد اکسترنال ، یک فرآیند حساس و پرمخاطره است و در صورت عدم انجام صحیح ، می‌تواند منجر به از دست رفتن دائمی اطلاعات شما شود. لذا اگر با فرآیند تعمیر هارد اکسترنال آشنایی ندارید ، به هیچ عنوان اقدام به تعمیر آن در خانه نکنید.