ریکاوری و بازیابی اطلاعات پایگاه داده (دیتابیس)
ریکاوری و بازیابی اطلاعات پایگاه داده (دیتابیس)
می 23, 2024
صدای غیر عادی هارد​
صدای غیر عادی هارد
می 30, 2024
ریکاوری و بازیابی اطلاعات پایگاه داده (دیتابیس)
ریکاوری و بازیابی اطلاعات پایگاه داده (دیتابیس)
می 23, 2024
صدای غیر عادی هارد​
صدای غیر عادی هارد
می 30, 2024

ریکاوری هارد فرمت شده

قویترین و بهترین مرکز ریکاوری هارد فرمت شده در تهران

ریکاوری هارد فرمت شده

در این مقاله می خوانید

سریع ترین روش ریکاوری اطلاعات هارد فرمت شده

خانه هارد ایران به عنوان قویترین مرکز ریکاوری هارد فرمت شده در تهران شناخته شده است. این مرکز با بهره گیری از بهترین تکنسین ها و به کارگیری متد های روز دنیا آماده خدمتگذاری به شما می باشد. یکی از ویژگی کلیدی این مرکز عملکرد سریع و بی نظیر مختصصین در ریکاوری هارد فرمت شده است و همچنین با استفاده از تجهیزات پیشرفته قادر است ریکاوری هارد فرمت شده شما در عرض ۳ ساعت ریکاوری کند.

آیا هارد فرمت شده ریکاوری می شود؟

هارد فرمت شده ریکاوری می شود؟

بله ، هارد فرمت شده ریکاوری می شود. اغلب کاربران تصور می کنند هنگامی که هاردشان فرمت می شود اطلاعاتشان به طور کلی حذف می شود اما اینطور نیست زیرا وقتی که هارد فرمت می شود تنها مسیر دسترسی به اطلاعات از بین می رود که با دستگاه ریکاوری pc3000 قابل تشخیص است.
در نظر داشته باشید ، در صورتی که هارد فرمت شده است به هیچ عنوان از هارد فرمت شده خود استفاده نکنید زیرا استفاده از آن و ریختن فایل در هارد فرمت شده باعث از بین رفتن دائمی اطلاعات شما می شود.

ریکاوری هارد اکسترنال فرمت شده

ریکاوری هارد اکسترنال فرمت شده

هاردهای اکسترنال به دلیل ماهیت قابل حمل بودنشان ، بیشتر از سایر حافظه‌ها در معرض خطر فرمت شدن قرار دارند و همچنین فرمت شدن هارد اکسترنال و از بین اطلاعات بر اثر فرمت هارد اکسترنال جزو رایج ترین مشکلات هر کاربر و در عین حال ساده ترین بخش ریکاوری هارد اکسترنال فرمت شده محسوب می شود.

در ادامه ، با برخی از دلایل رایج فرمت شدن هارد اکسترنال می پردازیم:

۱- حذف عمدی یا ناخواسته اطلاعات هارد اکسترنال

۲- ضربه خوردن هارد و نمایش پیام فرمت پس از آسیب دیدگی 

ریکاوری هارد اکسترنال فرمت شده

از دست دادن اطلاعات هارد دیسک می تواند یک تجربه بسیار ناخوشایند باشد، به خصوص اگر شامل فایل های مهم یا غیرقابل جایگزینی باشد. اما با این حال ، در این مواقع روش های متعددی برای بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده وجود دارد :

ریکاوری هارد اکسترنال فرمت شده با cmd

 1. هارد اکسترنال را به کامپیوتر متصل کنید.
 2. برنامه Run را با استفاده از کلیدهای ترکیبی Win + R اجرا کنید.
 3. در کادر Run عبارت cmd را تایپ کرده و Enter را بزنید.
 4. دستور زیر را در cmd تایپ کرده و Enter را بزنید:
ATTRIB -H -R -S /S /D X:*.*

نکته :

 • به جای X باید حرف درایو هارد اکسترنال خود را قرار دهید.
 • برای مثال، اگر درایو هارد اکسترنال شما E باشد، دستور به صورت زیر خواهد بود :
C:\windows\system32\ATTRIB -H -R -S /S /D E:*.*
 1. به پوشه‌ای که فایل‌هایتان در آن ذخیره شده بودند بروید و نتیجه را بررسی کنید.

توجه :

 • اگر مشکل پاک شدن اطلاعات به دلیل ویروس یا بدافزار باشد، احتمالاً با اجرای این دستور مشکل حل شده و به اطلاعاتتان دسترسی خواهید داشت.
 • در نظر داشته باشید که این روش فقط در برخی از موارد ساده کارآمد است و برای هاردهایی که به شدت آسیب دیده‌اند یا اطلاعات آنها به طور کامل از بین رفته، ممکن است جوابگو نباشد.
 • در چنین مواردی ، استفاده از نرم‌افزارهای تخصصی ریکاوری اطلاعات ضروری است.

ریکاوری هارد اکسترنال فرمت شده با استفاده از نرم افزار ریکاوری

اگر به هر دلیلی هارد اکسترنال فرمت شده ، بهترین روش برای  استفاده از قویترین نرم افزار ریکاوری هارد اکسترنال فرمت شده icare format recovery می باشد.
این نرم افزار قادر به ریکاوری اطلاعات انواع هارد فرمت شده از تمامی برند ها از جمله : هارد وسترن دیجیتال WD ، هارد سیگیت و هارد Adata می باشد.

نکته :
توصیه می شود جهت اقدام به ریکاوری هارد اکسترنال فرمت شده ، حتما نسخه پولی این برنامه تهیه کنید. زیرا استفاده از نسخه دمو تنها بخشی از اطلاعات هارد شما را ریکاوری می کند.

ریکاوری هارد اینترنال فرمت شده

ریکاوری هارد اینترنال فرمت شده

هارد های اینترنال مهمترین بخش سیستم های کامپیوتری به حساب می آید و در عین حال یکی از بهترین و پر مصرف ترین ابزار ذخیره سازی اطلاعات به شمار می رود.
هارد اینترنال در کامپیوتر و لپ تاپ نقش مهمی را در ذخیره‌سازی اطلاعات ایفا می‌کند و زمانی که اطلاعات هارد اینترنال به صورت عمدی یا تصادفی فرمت می شود ، اولین سوالی که به ذهن کاربر خطور میکند این است :

 آیا ریکاوری هارد اینترنال فرمت شده امکان پذیر است؟

بله ، ریکاوری هارد اینترنال فرمت شده امکان پذیر است. اما بد نیست بدانید که تنها در صورتی ریکاوری هارد اینترنال فرمت با موفقیت انجام می شود که این نکات رعایت کنید :

۱- پس از فرمت شدن یا پاک شدن اطلاعات ، هارد اینترنال فرمت شده را بلافاصله از سیستم جدا کنید و به هیچ عنوان ازش استفاده نکنید.

۲- از نرم افزار های بازیابی اطلاعات پولی و لایسنس دار استفاده کنید.

۳- چنانچه هارد کامپیوتر یا هارد لپ تاپ شما فرمت شده و مهارت کافی جهت ریکاوری هارد کامیپوتر یا هارد لپ تاپ فرمت شده ندارید ، توصیه می گردد هارد اینترنال خود را به مرکز ریکاوری هارد فرمت شده ببرید.

خانه هارد ایران ، با دو دهه سابقه درخشان در زمینه ریکاوری اطلاعات ، به عنوان قویترین مرکز تخصصی ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده در ایران شناخته شده است. این مرکز با بهره گیری تیم مجرب و متخصص و استفاده از تجهیزات پیشرفته و تکنیک های روز دنیا ، طیف وسیعی از خدمات را در زمینه ریکاوری هارد کامپیوتر و هارد لپ تاپ فرمت شده ارائه می دهد.

ریکاوری هارد SSD فرمت شده

ریکاوری هارد SSD فرمت شده

هارد SSD (Solid State Drive) تشکیل شده از چند حافظه فلش است که بدلیل عدم وجود قطعات مکانیکی از جمله هد ، پلاتر و موتور وزن بسیار سبکی دارد و از همه مهم تر بدلیل وجود چندین حافظه فلش سرعت بسیار بالایی نسبت به هارد دیسک (HDD) دارد. ریکاوری هارد SSD فرمت شده به دلیل ساختار خاصی که دارد ، با پیچیدگی‌هایی همراه است . دلیل اصلی این پیچیدگی‌ها وجود تکنولوژی TRIM است که باعث پاک‌سازی فوری داده‌های حذف شده می‌شود. این قابلیت باعث بهبود عملکرد هارد SSD می شود اما در مقابل ، ریکاوری هارد SSD فرمت شده را دشوارتر می‌کند. فرمت شدن هارد SSD یکی از بدترین معضلاتی هست که احتمال دارد هر کاربری را گرفتار این موضوع کند و اولین چیزی که کاربر از خودش می پرسد این است :

آیا هارد SSD فرمت شده ریکاوری می شود؟

بله ، هارد SSD فرمت شده ریکاوری می شود. زمانی که فایلی را از هارد SSD پاک می کنید ، اطلاعات به طور کامل حذف نمی شوند و تنها اون قسمت از فضای اشغال شده توسط اون فایل به عنوان فضلی آزاد شناخته می شود و تا زمانی که اطلاعات جدیدی بازنویسی (ریخته) نشود می توان اطلاعات هارد SSD فرمت شده را ریکاوری کرد.

نرم افزار ریکاوری هارد SSD فرمت شده

ریکاوری از هارد SSD فرمت شده به مراتب سخت تر از هاردهای معمولی HDD است. دلیل این امر آن است که در هاردهای SSD ، برخلاف هاردهای HDD که از دیسک های چرخشی برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده می کنند، اطلاعات بر روی تراشه های حافظه فلش ذخیره می شوند , در صورت بازنویسی اطلاعات جدید بر روی این تراشه های حافظه ، به سرعت اطلاعات جدید جایگزین اطلاعات فرمت شده می شود. به همین دلیل، اگر بعد از فرمت شدن هارد SSD از آن استفاده کنید ، درصد موفقیت ریکاوری اطلاعات به طور قابل توجهی کاهش می یابد. در صورتیکه اطلاعات مهمی بر روی هارد SSD فرمت شده خود دارید ، توصیه می گردد تحت هیچ شرایطی با نرم افزار بازیابی اطلاعات اقدام به ریکاوری هارد SSD فرمت شده نکنید.

ریکاوری هارد فرمت شده پس از نصب ویندوز

ریکاوری هارد فرمت شده پس از نصب ویندوز

هنگامی که ویندوز میخواهد نصب شود نیاز به پارشتین خالی دارد و اگر پارتیشن خالی برای نصب موجود نباشد ، پارتیشن حاوی اطلاعات را فرمت می کند تا فرآیند نصب ویندوز شود. در چنین حالتی اطلاعات هارد پاک می شود و پس از فرمت فایل های ویندوز رو سکتور های بخش فرمت شده بازنویسی (Overwrite) می شود. در این حالت چون فرآیند بازنویسی اطلاعات صورت گرفته و اطلاعات جدیدی جایگزین اطلاعات قبلی شده است امکان ریکاوری پارتیشن بازنویسی شده وجود ندارد. 

فرمت شدن هارد پس از اتصال به تلوزیون

وصل کردن هارد اکسترنال به تلوزیون برای مشاهده فیلم و عکس امری رایج است اما ممکن است به دلیل اتصال به تلوزیون تمامی اطلاعات داخل هارد فرمت شود. به خاطر داشته هنگامی که هارد اکسترنال به تلوزیون متصل می کنید تلوزیون برای اینکه بتواند هارد شناسایی کند آن را فرمت می کند و این امر باعث می شود تمامی اطلاعات هارد شما از بین برود.

دلیل فرمت شدن هارد پس از اتصال به تلوزیون و روش جلوگیری از فرمت شدن هارد

عدم پشتیبانی از فرمت NTFS

یکی از مهم ترین دلایل فرمت شدن هارد عدم پشتیبانی تلوزیون از فرمت ntfs می باشد و تنها از فرمت های exFAT و FAT32 پشتیبانی می کند و به همین خاطر برای شناسایی هارد را از فرمت NTFS به exFAT تبدیل می کند.

تغییر فرمت هارد از NTFS به exFAT بدون پاک شدن اطلاعات 

برای تبدیل فرمت هارد از NTFS به exFAT باید از نرم افزار هایی مانند : Easeus Partition Master استفاده کنید تا هارد شما را بدون هیچگونه ریسک از دست دادن اطلاعات به فرمت exFAT تبدیل کند.

چرا هارد پیغام فرمت می دهد؟

چرا هارد پیغام فرمت می دهد

دلایل مختلفی می تواند برای نمایش پیغام فرمت هارد وجود داشته باشد. در اینجا به برخی از رایج ترین آنها اشاره می کنیم :

 • آسیب به ساختار فایل سیستم :

فایل سیستم ، مانند فهرستی است که ویندوز از آن برای سازماندهی فایل ها و پوشه ها در هارد دیسک استفاده می کند. اگر این فهرست خراب یا آسیب ببیند، ویندوز نمی تواند به درستی به هارد دسترسی پیدا کند و به همین دلیل هارد Raw شده و پیغام فرمت هارد را نمایش می دهد.

 • بدسکتور :

بخش‌های معیوب یا آسیب‌دیده روی سطح هارد را بدسکتور می‌نامند. هنگامی که تعداد این بخش‌ها از حد مشخصی فراتر رود، سیستم عامل برای جلوگیری از بروز مشکل و از دست رفتن اطلاعات بیشتر، هارد را غیرقابل دسترس کرده و پیغام فرمت هارد را صادر می‌کند.

 • ناسازگاری فایل سیستم :

گاهی اوقات، ممکن است سیستم عامل به دلیل عدم ‌سازگاری با نوع فایل سیستم هارد، پیغام فرمت هارد را نمایش دهد. این مشکل بیشتر در هاردهای اکسترنال یا قدیمی که از سیستم‌های فایل قدیمی‌تر استفاده می‌کنند، رخ می‌دهد.

 • حمله ویروس یا بدافزار :

نفوذ ویروس یا بدافزار به هارد دیسک می‌تواند ساختار فایل سیستم را مختل کرده و منجر به نمایش پیغام فرمت هارد شود.

رفع پیغام فرمت هارد

مشاهده ارور فرمت اجباری هارد یا فلش می تواند بسیار آزاردهنده باشد ، چرا که در این شرایط دسترسی به اطلاعات موجود در حافظه جانبی شما با مشکل مواجه خواهد شد. با این حال ، جای نگرانی نیست چرا که روش های مختلفی برای رفع این مشکل وجود دارد. در این مطلب ، به چند راهکار کاربردی برای رفع ارور فرمت اجباری هارد و فلش می پردازیم :

 

۱. استفاده از ابزار Error Checking ویندوز :

 • هارد یا فلش را به سیستم خود متصل کنید.
 • روی آیکون آن راست کلیک کرده و “Properties” را انتخاب کنید.
 • به تب “Tools” بروید و روی “Check” کلیک کنید.
 • در این مرحله، ویندوز شروع به اسکن حافظه جانبی شما کرده و خطاهای احتمالی را شناسایی و رفع می کند.

 

۲. اجرای دستور chkdsk :

 • منوی استارت را باز کرده و “CMD” را جستجو کنید.
 • در پنجره ی Command Prompt، دستور chkdsk x:/f را تایپ کنید و Enter را فشار دهید.
 • در این دستور، بجای “x” باید حرف درایو مربوط به هارد یا فلش را وارد کنید.
 • پس از اجرای این دستور، ویندوز حافظه جانبی شما را اسکن و تعمیر می کند.

 

۳. استفاده از نرم افزارهای جانبی :

در صورتی که روش های قبلی کارآمد نبودند ، می توانید از نرم افزارهای مخصوص رفع خطا فرمت حافظه جانبی استفاده کنید. EaseUS Partition Master و Minitool Partition Wizard دو نمونه از این نرم افزارها هستند.