عدم شناسایی هارد
ژوئن 7, 2024
عدم شناسایی هارد
ژوئن 7, 2024

ریکاوری هارد Raw شده

قویترین مرکز ریکاوری هارد Raw شده در تهران

در این مقاله می خوانید

ریکاوری پارتیشن هارد Raw شده

Raw شدن پارتیشن هارد کامپیوتر و هارد لپ تاپ (اینترنال) و هارد اکسترنال بدین معناست که شما هیچگونه دسترسی به اطلاعات خود ندارید و ظرفیت حافظه هارد شما را با ۰ بایت نشان دهد. در این مقاله قرار است به بررسی روش های ریکاوری و مشکل پارتیشن Raw بپردازیم.

دلایل Raw شدن هارد اکسترنال و اینترنال

دلایل Raw شدن هارد اکسترنال و پارتیشن هارد اینترنال (هارد کامپیوتر / هارد لپ تاپ) :

۱. عدم شناسایی فایل سیستمی هارد توسط سیستم 

۲. خرابی فایل سیستمی هارد

۳. مسدود شدن دسترسی هارد توسط سیستم به دلایل امنیتی

۴. ویروسی شدن هارد

۵. عدم استفاده از هارد به مدت طولانی

۶. قدیمی بودن هارد

 

ریکاوری هارد اکسترنال Raw شده

هارد اکسترنال به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای ذخیره‌سازی اطلاعات، به دلایل مختلفی ممکن است دچار مشکلات شود. یکی از این مشکلات، Raw شدن هارد است که به معنای دسترسی نداشتن به اطلاعات ذخیره شده در آن به شکل عادی است. در این مطلب ، به بررسی روش های ریکاوری هارد اکسترنال Raw شده خواهیم پرداخت.

۱. بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال Raw شده با استفاده از نرم‌افزار ریکاوری

یکی از ساده‌ترین روش‌های بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال ، استفاده از قویترین نرم‌افزار ریکاوری هارد Raw شده است. این نرم‌افزار معمولاً دارای رابط کاربری ساده‌ای هستند و می‌توانند به صورت خودکار اطلاعات هارد Raw شده را بازیابی کنند.

۲. استفاده از نرم‌افزارهای پارتیشن بندی

نرم‌افزارهایی مانند Easeus Partition Master می‌تواند به شما در تعمیر سیستم فایل و ریکاوری پارتیشن‌ Raw کمک کنند.

۳. ارسال هارد به مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات 

اگر روش‌های فوق نتیجه‌بخش نبودند ، بهتر است هارد اکسترنال خود را به مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات بسپارید. خانه هارد ایران ، به عنوان قویترین و بهترین مرکز ریکاوری و بازیابی اطلاعات در تهران شناخته شده است. این مراکز با اتکا به کارشناسان مجرب و استفاده از تجهیزات پیشرفته و دانش روز دنیا ، می‌توانند اطلاعات هارد Raw شده ریکاوری کنند.

رفع مشکل Raw شدن هارد اکسترنال بدون فرمت

برای رفع مشکل Raw شدن پارتیشن هارد اکسترنال ابتدا باید هارد اکسترنال را با سایر پورت های سیستم یا سیستم دیگری امتحان کنید. چنانچه با تغییر سیستم همچنان پارتیشن هارد Raw می باشد نیاز دارید تا نام درایو هارد اکسترنال (Driver Letter) را تغییر دهید.

تغییر نام درایو (Drive Letter) 

۱- برای تغییر نام درایو (Drive Letter) می بایست ابتدا کلید های ترکیبی Win + R را فشار دهید تا پنجره Run باز شود.

۲- سپس عبارت diskmgmt.msc را تایپ کرده و Enter را بزنید تا وارد صفحه disk management شوید.

۳- سپس روی درایو هارد اکسترنال Raw شده کلیک راست کنید و گزینه “Change Drive Letter and Paths” را انتخاب کنید.

۴- توسط گزینه “Assign the Following Drive Letter” نام دلخواهی که میخواهید روی درایو هارد اکسترنال بگذارید را انتخاب کرده و سپس OK بزنید.

۵- در آخر پیغامی با عنوان Do you want to continue به نمایش میاد که باید گزینه Yes را بزنید تا تغییرات اعمال شده ذخیره شود.

پس از طی این مراحل ، اگر همچنان هارد اکسترنال را Raw شده نشان می‌دهد ، می‌توانید هارد اکسترنال Raw شده را بدون فرمت کردن با استفاده از ابزار CMD تعمیر کنید. 

تعمیر هارد Raw شده با CMD

۱- ابتدا کلید های ترکیبی Win + R دهید تا پنجره Run باز شود.

۲- عبارت cmd را تایپ کنید تا وارد محیط command prompt شوید.

۳- chkdsk C: /f را وارد کرده و Enter را بزنید تا هارد Raw شده خود را تعمیر کنید. (جای C حرف نام درایو هارد اکسترنال Raw شده را قرار دهید.)

تعمیر هارد raw شده با cmd

پس از اتمام مراحل تعمیر، می توانید Disk Management را باز کنید تا بررسی کنید که آیا هارد اکسترنال شما تعمیر شده است یا خیر.  اگر CHKDSK کار نمی کند و با خطای ” CHKDSK is not available for Raw drives” ، نگران نباشید! خانه هارد اینجاست تا به شما کمک کند مجددا به اطلاعات هارد Raw شده خود دسترسی داشته باشید.

تبدیل پارتیشن Raw به NTFS بدون پاک شدن اطلاعات

یک راه ساده برای انجام این کار این است که ابتدا اطلاعات را از هارد اکسترنال RAW بازیابی کنید و سپس آن را به NTFS یا سایر سیستم های فایلی که دوست دارید فرمت کنید. همانطور که در بالا ذکر شد، RAW به این معنی است که هارد اکسترنال شما فرمت نشده است. بنابراین، راه مستقیم برای رفع آن، فرمت کردن درایو RAW به NTFS، FAT32 ، یا سایر سیستم‌های فایل موجود است. با این حال، همانطور که همه ما می دانیم، فرمت کردن به ناچار باعث از دست رفتن داده ها در دستگاه ذخیره سازی شما می شود. برای جلوگیری از از دست رفتن داده ها ، می توانید به قویترین مرکز ریکاوری اطلاعات برای بازیابی اطلاعات هارد Raw شده مراجعه کنید. خانه هارد ایران با سال ها سابقه درخشان در حوزه ریکاوری و بازیابی اطلاعات آماده خدمت گزاری می باشد. این مرکز با بهره گیری از تکنسین های مجرب و تجهیزات پیشرفته به همراه تکنیک های رو دنیا قادر به ریکاوری ۱۰۰ درصد هارد Raw شده می باشد.